مشخصات فنی پکیج برقی

پکیج های برقی از جمله سیستم های گرمایشی پرکاربردی هستند که علاوه گرمایش آب مصرفی گرمایش محیط را نیز انجام می دهند و در مکان هایی که استفاده از سوخت های فسیلی ممکن نیست بهترین گزینه برای گرمایش آب و محیط مورد نظر به حساب می آیند. پکیج ها در 2 نوع دیواری و زمینی طراحی میشوند و بسته به نوع محیط و کاربری آن مورد استفاده قرار می گیرد.

پکیج ها به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی نیاز به دودکش نداشته وهوایی پاک و سالم  و بدون هر گونه آلایندگی خواهید داشت و در مکان هایی مانند گلخانه ها، مرغداری و غیره … که به مواد آلاینده حساس هستند گزینه ی مناسبی هستند.مقاله ی مشخصات فنی پکیج برقی شما را جهت آشنایی بیشتر با قطعات و طراحی این سیستم گرمایشی آشنا خواهد کرد.

فهرست مطالب

پکیج برقی چیست و په کاربردی دارد؟

پکیج برقی دیواری از نظر برق ورودی در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می شوند .پکیج های برقی سه فاز قدرت بیشتری نسبت به نوع تک فاز آن دارند و در مدت کمتر و با میزان قدرت بیشتری گرمای مورد نیاز محیط را تامین می کند. این مدل از سیستم های گرمایشی بهترین گزینه برای محیط های ویلایی ، کانکس ها ، مناطف مسکونی دور از شهر و … بوده و بیشتر در محیط هایی استفاده میشود که دارای سوخت گاز وجود ندارد و به همین خاطر برای تامین دمای آب و محیط بهترین راه استفاده از پکیج برقی میباشد.

 

انواع مبدل پکیج های برقی

پکبج ها در دو نوع تک و دو مبدل طراحی و ارائه می شوند که ویژگی های آن ها را توضیح خواهیم داد

تک مبدل

در پکیج های تک مبدل، یک مبدل در یک زمان تولید آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی را بر عهده می گیرد. به این صورت که دو لوله تو در تو وجود دارد که لوله داخلی آن برای آب گرم مصرفی و لوله ی بیرونی آن برای گرمایش شوفاژ استفاده میشود. که به این پکیج ها دو منظوره نیز گفته میشود.

دو مبدل

در این پکیج ها از دو مبدل، اولی برای تولید آب گرم شوفاژ و دومی برای تولید آب گرم مصرفی مورد استفاده قرار میگیرد و این نوع از پکیج ها بهترین گزینه برای خرید هستند چون به صورت همزمان این قابلیت را دارند که هم آب گرم مصرفی را تامین کنند و هم آب گرم موردنیاز برای گرمایش محیط.

مزایای پکیج های برقی

 • امنیت بالای دستگاه
 • عدم محدودیت برای نصب در مکان دلخواه
 • اشغال فضای خیلی کم
 • امکان نصب به طور مستقل در هر واحد مسکونی
 • کارکرد و راندمان بالای پکیج برقی
 • بی صدا بودن دستگاه
 • بدون نیاز به کانال کشی
 • هزینه ی بسیار کم به دلیل عدم نیاز به موتورخانه

مزایای پکیج برقی

در نظر داشته باشید که آلپ هلدینگ در مقالات قبلی به صورت جامع در مورد مزایا و معایب پکیج برقی نکات بسیار زیادی را در قالب یک مقاله منتشر کرده است که میتواند برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

اجزاء و مشخصات فنی پکیج برقی

یکی از مهم ترین مولفه های پکیج های برقی قطعات تشکیل دهنده ی آن است که عبارت اند از:

المنت

المنت از مهم ترین قطعات به کار رفته در پکیج است وظیفه ی المنت تامین حرارت در سیستم های حرارتی برقی محسوب میشود. و در صورت مشکل  یا خرابی برای این قطعه مابقی اجزاء تشکیل دهنده ی پکیج از کار خواهند افتاد. برخی از این المنت ها از برند های ژاپنی و ایتالیایی بوده و به همین دلیل کیفیت و راندمان بالایی دارد و در متراژ های زیاد برای گرمایش محیط و آب مصرفی مناسب است.

مبدل حرارتی پکیج

وظیفه ی انتقال حرارت و گرما از شعله به آب توسط این قطعه انجام میشود. این مبدل از فلز مس ساخته شده و به شکل لوله ای در مقابل مشعل قرار دارد و با عبور آب از آن مبدل گرمای تولید شده از آب را به خود جذب میکند.

پمپ سیرکوله

این قطعه آب را در مدار گرمایش به حرکت در می آورد و اغلب در مسیر برگشت قرار دارد به این ترتیب که پمپ پس از مکش آب از رادیاتور آن را به سمت مبدل اولیه هدایت کرده، آب در آن گرم میشود و به رادیاتور منتقل میشود و وقتی سرد شد مجدد وارد پمپ میشود و این مراحل به طور مداوم طی میشود تا آب گرم همیشه در دسترس باشد.

شیر برقی یا شیر سه طرفه

این قطعه بیشتر در فصول سرد سال که سیستم گرمایشی پکیج مورد نیاز است مورد استفاده قرار میگیرد شیر برقی آب گرم را از مبدل به سمت رادیاتور ها یا مدار آب گرم مصرفی میبرد. این قطعه بیشتر در پکیج های دو مبدله وجود دارد.

بدنه ی دستگاه

بدنه ی پکیج های برقی از ورق های کامپوزیت ساخته می شود که کیفیت مطلوبی داشته و در مقابل حرارت دوام بالایی دارد. بدنه ی این محصول با توجه به اینکه به طور پیوسته با حرارت در ارتباط است و برای جلوگیری پوسیدگی آن از رنگ کوره ای استاتیمک پوشش داده شده است. از جمله ویژگی های بدنه ی این پکیج برقی میتوان به قطر بالای بدنه ی پکیج، طراحی زیبا، مقاومت در برابر حرارت و ضربه اشاره کرد.

ترموستات

از این قطعه برای کنترل دما بر روی پکیج استفاده میشود به این ترتیب که با تنظیم دما بر روی این قطعه میتوانید دمای آن را بر روی عدد ثابت، متناسب با شرایط نگه دارید. وجود این قطعه برای جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی مصرف انرژی بسیار ضروری می باشد.

منبع انبساط

در پکیج های برقی از این قطعه برای کنترل و تنظیم فشار استفاده می شود به این ترتیب که با بالا رفتن فشار آب در مدار بسته، منبع انبساط این فشار را گرفته و متعادل میکند و از بروز خطرات ناشی از فشار آب جلوگیری میکند.

سنسور شوفاژ

سنسورشوفاژ دمای آب تنظیم شده توسط مصرف کننده را به برد پکیج منتقل می کند تا به وسیله ی آن و روشن و خاموش شدن شعله ی آب به دمای تنظیم شده برسد.

مانومتر عقربه ای

این قطعه برای نمایش فشار آب در پکیج برقی استفاده می شود. پکیج ها دارای سیستم های مدار بسته ای هستند که آب گرم در داخل آن به گردش درمی آید و به دلیل بسته بودن این مدار دما و فشار آب در داخل آن افزایش می یابد که مانومتر تعبیه شده از طریق نمایشگر، میزان فشار دما و آب را  اندازه گیری می کند.

سیستم ضد یخ زدگی

نحوه ی عملکرد آن به گونه ای است که اگر پکیج برقی خاموش باشد و آب درون رادیاتور به صفر درجه برسد پکیج به صورت خودکار روشن میشود و تا دمای 8 درجه آن را گرم و سپس خاموش میشود و باعث جلوگیری از یخ زدگی آب و گیرپاژ کردن دستگاه میشود.

کنترل پنل

کنترل پنل موجود بر روی دستگاه باعث میشود کاربر بتواند عملکرد دستگاه را توسط کلید های موجود بر روی آن تنظیم و مشاهده کند.

قطعات پکیج برقی از نظر ایمنی

قطعات پکیج های برقی از نظر ایمنی

ازجمله مهم ترین مشخصات فنی پکیج برقی قطعات مورد استفاده برای تامین ایمنی محصول و جلوگیری از برق گرفتگی و اتصالات برقی است.

فیوز محافظ جان

این قطعه در پکیج های برقی وظیفه دارد در صورت اختلال در جریان سیم های رفت و برگشت به طور اتوماتیک جریان الکتریکی را قطع نماید. در صورت عدم عملکرد این قطعه امکان آسیب به قطعات داخلی و همچنین برق گرفتگی وجود دارد.

فیوز مینیاتوری

وظیفه ی این قطعه در پکیج برقی محافظت از قطعات موجود در داخل دستگاه در برابر اتصالات کوتاه و اضافه بار وارد شده است. برخی از قطعات در داخل پکیج قدرت کافی در برابر جریان بالای الکترونیکی را ندارند و در زمان کوتاه امکان خرابی را دارند که فیوز مینیاتوری بهترین سپر برای این قطعات بشمار می آید.

کنتاکتور

 وظیفه ی محافظت از دستگاه و بالا بردن ایمنی آن را داشته و به عنوان قطعه ی کمکی فیوز محافظ جان در برابر اختلالات جریان الکتریکی عمل میکند. این قطعه در هنگام ایجاد خطا در فیوز محافظ جان اقدام به عمل میکند و تاثیر بالایی در خرابی پکیج شما دارد.

عوامل موثر در کاهش هزینه های ماهیانه قبض برق

یک سوال و یک چالش بسیار بزرگ که باعث میشود تا خریداران پکیج برقی با آن روبرو شوند این است که مصرف برق پکیج های برقی را چگونه باید کاهش داد. در جواب به این سوال باید گفت عوامل بسیار زیادی وجود دارد به عنوان مثال نوع کیفیت دستگاه و قطعات مورد استفاده در پکیج برقی از اهمیت بالایی در مصرف برق برخوردار است.

زمانی که پکیج کیفیت خوبی نداشته باشد این مورد باعث میشود که راندمان دستگاه کاهش پیدا کرده و زمان زیادی برای گرمایش آب صرف شود و هر چقدر زمان کارکرد پکیج افزایش داشته باشد میزان مصرف برق نیز افزایش پیدا میکند پس سعی کنید که در هنگام خرید و تهیه پکیج برقی دیواری و زمینی از محصولات برند های معتبر استفاده کنید.

مقاله مرتبط : روش های کاهش مصرف برق پکیج برقی

عوامل تاثیر گذار در زیبایی پکیج برقی

جلوه زیبا و طراحی شیک در محصولات خانگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. طراحی منحصر بفرد پکیج باعث میشود تا در بعد از نصب و راه اندازی در محیط های مختلف جلوه زیبایی در محیط شما وارد شود و این مورد باعث میشود تا چشم هر بیننده ای را به خود اختصاص دهد. در این بخش قصد داریم سه موردی که میتواند در زیبا بودن پکیج برقی تاثیر گذار باشد را مورد بررسی قرار دهیم.

رنگ بدنه

بدنه خوب و با کیفیت و یکدست یکی از موارد مهم در مشخات فنی پکیج برقی میباشد. در برخی از پکیج های بی کیفیت از رنگ های غیر استنانداری استفاده میشود و این مورد باعث میشود تا بعد از مدتی رنگ پکیج تغییر پبدا کرده و به رنگ های قهوه ای و خاکستری تبدیل شود. به همین دلیل است که رنگ بدنه میتواند در زیبایی پکیج تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

صفحه دیجیتالی

یک محصول یا باکس ساده به هیچ عنوان نمیتواند زیبایی خاصی به محیط انتقال دهد. به همین دلیل است که بعضی از تولید کننده ها به عنوان مثال گروه صنعتی آلپ هلدینگ از صفحات دیجیتالی که به عنوان پنل دستگاه میباشد در قسمت جلویی پکیج برقی دیواری استفاده میکنند و این مورد باعث میشود تا پکیج جلوه بسیار زیبایی را به خود بگیرد.

ساختار جمع و جور

تولید پکیج برقی نیازمند طراحی اصولی و مهندسی شده میباشد که تا حد امکان فضای کمتری را اشغال کند. برخی از تولید کننده ها که در کارگاه های کوچک در زمینه تولید پکیج برقی فعالیت میکنند با استفاده از قدرت دست اقدام به تولید پکیج میکنند و این مورد باعث میشود که هر محصول در نوع طراحی با محصول قبلی تفاوتی را داشته باشد. پکیج های برقی آلپ هلدینگ به صورت کامل با استفاده از دستگاه های مکانیکی برش و تولید میشود و این مورد باعث میشود که همه پکیج های تولید شده ساختاری منظم و مرتب در ابعاد استاندارد روانه بازار شود.

نتیجه گیری

مجموعه صنعتی آلپ هلدینگ بهترین تولید کننده های پکیج برقی در ایران می باشد. که با توجه به نیاز مصرف کننده انواع پکیج های برقی دیواری و زمینی در ظرفیت های مختلف طراحی نموده است. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید پکیج برقی با توجه به ظرفیت مورد نیاز محل مورد استفاده و اطلاع از قیمت محصولات با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

 

منظور از مشخصات فنی پکیج برقی چیست؟

پکیج برقی هم مانند سایر محصولات از چندین قطعه تشکیل شده است که به عنوان یک پکیج شناخته میشود و هر قطعه دارای مشخصاتی میباشد. پیشنهاد ما این است که برای آشنایی با این مشخصات به سایت مراجعه کنید.

کاربرد پکیج برقی چیست؟

پکیج برقی یک سیستم گرمایشی مدرن بوده که برای محیط هایی که دارای سوخت فسیلی نیستند بهترین گزینه به شمار می آید.

پکیج برقی دارای چند مبدل میباشد؟

به صورت کلی پکیج برقی به صورت تک و دو مبدله تولید میشود و پکیج دومبدله گزینه خوبی برای خرید میباشد.

بازدیدها: 13

2 Reviews

2

Write a Review

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

4 دیدگاه برای “مشخصات فنی پکیج برقی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
واحد فروش