راهنمای خرید شیر سرد کن

شیر خام خیلی سریع فاسد میشود. به همین سبب در دامداری ها و دامپروری ها و یا ایستگاه های جمع آوری شیر و خیلی از جاهای دیگر که به انبار و نگهداری شیر نیاز دارند، جهت نگهداری شیر و استفاده در زمان مورد نیاز لازم است تا یک شیر سردکن در اختیار داشته باشند. شما نیز جهت رفع این نیاز ها میتوانید شیر سرد کنی با ابعاد و لیتراژ مناسب خود تهیه کنید. امروز در این مقاله قصد داریم به مطالب مورد نیاز شما برای داشتن خریدی مطمئن و درست در مقاله راهنمای خرید شیر سرد کن بپردازیم پس با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

فهرست مطالب

شیر سرد کن چیست؟

به مخازنی که جهت نگهداری شیر طراحی شده اند و علاوه بر خنک نگه داشتن شیر با چرخش شیر مانع از ساکن ماندن شیر شده و به همین طریق طول عمر شیر خام را افزایش میدهد شیر سرد کن گفته میشود.

چرا باید از شیر سرد کن استفاده کنیم؟

شیر خام دارای مقادیر زیادی از باکتری و میکروارگانیسم میباشد. برخی از این باکتری و میکروارگانیسم ها مفید اند و برخی نیز مضر، به دلیل وجود این باکتری و میکروارگانیسم ها است که اگر شیر برای مدتی در دمای بالا قرار بگیرد شروع به فاسد شدن میکند. نه تنها شیر بلکه برای سایر محصولات لبنی نیز به این شکل است. به همین سبب استفاده از دستگاه شیر سرد کن ضروری است. شیر خام را به مدت 72 ساعت بدون اینکه ذره ای در طعم یا رنگ  و  بوی آن، تغییر ایجاد شود نگهداری میکند.

اجزای تشکیل دهنده شیر سرد کن

اجزای تشکیل دهنده شیر سرد کن از بهترین کیفیت بر خوردار اند چرا که شرکت آلپ هلدینگ به کیفیت محصول اهمیت بالایی میدهد و به همین سبب است که همواره تمام محصولات تولیدی آلپ هلدینگ مورد رضایت کامل کاربران قرار گرفته است. در ادامه متن به بررسی دقیق این اجزا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بدنه و مخزن

همان طور که می دانید محصولات لبنی بسیار حساس بوده و در کوچک ترین آلودگی به سرعت شروع به فاسد شدن می کنند. در نتیجه لازم است که جنس بدنه دستگاه که به طور مستقیم با محصول در تماس بوده و بعد از هر دفه استفاده شسته می شود، به گونه ای باشد که باعث آلودگی محصول نشود. این دو عامل مهم باعث میشوند که شرکت آلپ هلدینگ بدنه و مخزن این دستگاه را از جنس استیل ضد زنگ تولید کند که هیچ گونه زنگ زدگی و آلودگی را به دنبال نداشته باشد.

در نتیجه شما میتوانید با آرامش خاطر از شیر نگهداری شده در این شیرسرد کن استفاده کنید. امروزه بسیاری از تولید کننده ها برای اینکه از قیمت محصول خود بکاهند از آهن و یا سایر فلز ها برای ساخت بدنه و مخزن استفاده می کنند حتما در هنگام خرید حواستان یه این مورد باشد.  

ترموستات

ترموستات دیجیتالی نصب شده بر روی بنده این دستگاه کار را برای شما به شدت آسان می کند. روش کار این قطعه به شکلی است که شما دمای مورد نظر خود را انتخاب میکنید، در شرایطی که دمای شیر درون این دستگاه کمتر یا بیشتر از حد مشخص شده از طرف شما شود، به صورت اتوماتیک دما را تنظیم میکند برای مثال اگر دما کم تر شود دستگاه را روشن کرده و بعد از میزان شدن دما آن را خاموش می کند. با وجود این قطعه علاوه بر کنترول دقیق دما از میزان مصرف انرژی الکتریکی نیز کاسته  شوده و استفاده ای هدفمندتر خواهد داشت.

درب و لوله تخلیه شیر

درب و لوله تخلیه شیر این دستگاه نیز دقیقا هم جنس با بدنه و مخزن دستگاه است. و هیچ گونه آلودگی را سبب نمی شود. و همچین وجود لوله تخلیه کار را برای شما به شدت آسان می کند و چرا که عمل تخلیه شیر راحت تر انجام میگیرد.

موتور

موتور این دستگاه از الکتروژن تبریز است این موتور نسبت به سایر موتور ها قیمت بالاتری را دارد اما کیفیت آن نیز با سایر موتور ها قابل مقایسه نیست. الکترون تبریز در حال حاضر از باکیفیت ترین و قدرتمند ترین موتورهای تولیدی ایران است که کیفیت و کارکرد بالا را برای شما به ارمغان می آورد و راندمان دستگاه را چند برابر می کند.

موتور شیر سرد کنهمزن

یکی از مهم ترین قطعات این دستگاه همزن آن است جنس آن نیز از استیل ضد زنگ است.  همزن در شیر سرد کن دو وظیفه را بر عهده دارد یکی آنکه به طور مداوم شیر را هم می زند و مانع از ته نشین شدن آن می شد و دومی اینکه باعث می شود تا مای تمام نقاط شیر یکسان شود.  فلز استیل به کار رفته در این دستگاه امکان زنگ زدگی، خرابی و پوسیدگی  را به حداقل می رساند.

انواع مدل شیر سردکن ها

 • شیر سردکن دامداری و دام پروری
 • شیر سردکن پلیت
 • شیر سرد کن فروشگاهی
 • شیر سردکن مکعبی
 • شیر سردکن استوانه ای
 • شیر سردکن تک مخزن
 • شیر سردکن دو مخزن

شیر سردکن دامداری و دام پروری

روزانه حجم زیادی شیر در دامداری و دام پروری ها دوشیده میشود که برای نگهداری از آن ها نیاز به شیر سرد کن داریم. در اکثر مواقع روزانه بالای 1000 لیتر تولید میشوند. در این شیر سرد کن جهت تخلیه شیر از یک پمپ استفاده میشود چرا که حجم زیادی از شیر در این دستگاه ها قرار داده شده و نمیتوان به همین راحتی آن را جابجا کرد. پمپ سبب میشود تا به راحتی شیر را تخلیه کنید. طراحی این شیر سرد کن ها به صورت افقی میباشد.

و همچنین  این دستگاه مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد. شیر سرد کن برای جلوگیری از فاسد شدن و سرد شدن شیر  یک همزن با موتور قدرتمند دارد که شیر داخل مخزن را به گردش درآورده و علاوه بر جلو گیری از ساکن شدن شیر باعث میشود تا سرما یه طور کاملا یکسان در کل شیر پخش شده و فاسد نشود.

محصول مرتبط : دستگاه شیر سرد کن دامداری 200 لیتر

ویژگی های آن

 • استفاده از بهترین برند موتور
 • داری سیستم گردش مدام شیر در مخزن
 • مجهز به ترموستات
 • داری قابلیت اتصال به پمپ های تخلیه

شیر سرد کن پلیت

یکی از کابردی ترین و پر مصرف ترین دستگاه ها در ایستگاه های جمع آوری شیر و لبنیاتی ها شیر سرد کن پلیت میباشد. این دستگاه یک مخزن جهت نگهداری شیر است. این شیر سردکن دارای همزن و یا مخزنی برای خنک سازی شیر نیست، حتما پس از کمی خنک شدن شیر، آن را در داخل شیر سرد کن ها بریزید.

شیر سردکن لبنیاتی

یکی دیگر از دستگاه هایی که امروز در مقاله راهنمای خرید شیر سرد کن بررسی میشود شیر سرد کن لبنیاتی است. این شیر سرد کن در فروشگاه های لبنیاتی  مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع از شیر سرد کن ها در لیتراژهای متفاوتی تولید و وارد بازار میشوند. طراحی ظاهری آنها نیز به صورت ایستاده بوده و بدنه ای از جنس استیل دارند که در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی ها بسیار مقام است. این دستگاه نیز علاوه بر مخزن جهت نگهداری شیر یک همزن نیز برای جلوگیری از ساکن ماندن دارد.

محصول مرتبط : دستگاه شیر سرد کن فروشگاهی 300 لیتر

شیر سردکن دو قلو

این دستگاه یکی دیگر از شیر سرد کن های صنعتی است. که دارای 2 مخزن مجزا و2 شیر تخلیه می باشد. اغلب از این دستگاه به صورت دو منظوره استفاده میشود و به همین سبب به آن شیر سرد کن دو منظوره نیز گفته میشود چرا که میتوان در عین حال در یکی از مخازن شیر و در مخزن دیگر دوغ نگهداری کرد. این دستگاه شیر یا دوغ را حدود 3 الی4 روز خنک نگه می دارد و مانع از فاسد شدن آن میشود.

انواع دستگاه شیر سرد کن

تقسیم بندی شیر سرد کن ها برحسب لیتراژ

شیر سردکن ها را میتوان براساس لیتراژ نیز به چند دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه راهنمای خرید شیر سرد کن به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

شیر سرد کن 200 لیتر

این دستگاه شیر سرد کن به صورت تک مخزنه و دو مخزنه تولید میشود. جنس بدنه این دستگاه از استیل بوده و مانع از ایجاد زنگ زدگی میشود و در هنگام شستوشو نیز از پوسیدگی جلو گیری میکند. همزن اتوماتیک آن باعث توزیع یکسان دما در شیر داخل مخزن میشود. بیشتر کابرد این دستگاه در دامداری ها، لبنیاتی ها و گاوداری ها میباشد.

شیر سرد کن 300 لیتر

مشتریان میتوانند باتوجه به نیاز خود یکی از مدل های تک مخزنه یا دو مخزنه این دستگاه را انتخاب کنند. امکان تنظیم دمای داخل مخزن با استفاده از ترموستات تعبیه شده بر روی بدنه این دستگاه ممکن است. همان طور که می دانید شیر با ساکن ماندن خراب میشود و برای رفع این مشکل در این دستگاه همزنی طراحی شده که به طور مداوم می چرخد و شیر را هم میزن تا از خراب شدن آن جلو گیری کند.

شیر سرد کن 500 لیتر

این دستگاه نیز همانند سایر دستگاه ها در دو مدل تک و دو مخزنه تولید میشود و جنس آن از استیل ضد زنگ بوده و مانع از فاسد شدن شیر میشود.

شیر سرد کن 1000 لیتر

این شیر سرد کن به دلیل داشتن موتوری قدرتمند قابلیت نگهداری حجم های زیاد از شیر را که طور همزمان دارد از این دستگاه برای مکان هایی استفاد میشود که هر روزه در مقیاس های زیادی شیر تولید و نگهداری میکنند.

قیمت شیر سرد کن ها

هر کدام از دستگاه های اشاره شده در راهنمای خرید شیر سرد کن بر اساس کیفیت موتور و لیتراژ قیمت متفاوتی دارند. گروه صنعتی آلپ هلدینگ یکی از بهترین تولید کننده های انواع شیر سرد کن در سطح کشور می باشد که سالانه دستگاه هایی با کیفیت بالا به بازار عرضه میکند. شما نیز میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد این محصولات و یا اطلاع از قیمت با استفاده از شماره های موجود در سایت آلپ هلدینگ با کارشناسان مربوطه ما ارتباط برقرار کنید.

قیمت شیر سرد کن چقدر است؟

در تمامی انواع شیر سرد ن ها چه تک مخزن چه دو مخزنه میزان قیمت آن با ظرفیت و سایر اجزای تشکیل دهنده دستگاه ارتباط مستقیم دارد و در صورت زیاد بودن ظرفیت آن قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

هنگام خرید شیر سرد کن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

یک مورد جنس اجزای در ارتباط با محصول و مورد دیگر کیفیت موتور استفاده شده در دستگاه است که مهم ترین اجزای شیر سرد کن که در هنگام خرید شیر سرد کن هستند که باید خیلی به آن توجه کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه شیر سرد کن آلپ هلدینگ چقدر است؟

12 ماه گارانتی بی قید و شرط و 5 سال خدمات پس از فروش دارد.

Views: 61

1 Review

1

Write a Review

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
واحد فروش