چراغ قرمز پکیج-آلپ هلدینگ

گاهی مواقع وجود برخی از خطاها در پکیج به دلیل وجود بعضی مشکلات میباشد و در پنل پکیج هایی که دارای چراغ اعلان میباشد اگر خطایی در کارکرد پکیج گازی ، برقی و … وجود داشته باشد این چراغ به رنگ قرمز روش میشود. یک پکیج بدون ایراد دارای چراغ سبز میباشد و این چراغ نشانگر عدم وجود خطا در کارکرد پکیج میباشد.

برای رفع مشکل چراغ قرمز پکیج موارد بسیار زیادی وجود دارد که تصمیم داریم بصورت تخصصی به بررسی آنها بپردازیم پس با ما همراه باشید.

دلایل روشن نشدن چراغ قرمز در پکیج

فهرست مطالب

دلیل روشن شدن چراغ قرمز در پکیج

همیشه یک ترس بزرگ در بین افرادی که با این مشکل مواجه میشوند وجود دارد. اما این مشکل که به عنوان نشانگر یک خطا در پکیج میباشد گاهی مواقع نیاز به تعمیر نداشته و با یک راه حل بسیار ساده میتوان آن را رفع کرد.

با توجه به اینکه پکیج ها با سیستم برق هم کار میکنند مسلما وجود برخی خطاها بسیار طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد به همین خاطر اگر یک اتصال بسیار کوچک در پکیج رخ دهد سیستم برقی یا کامپیوتری پکیج دچار مشکل شده و این مورد را به خریدار نشان میدهد پس بهترین گزینه برای خلاص شدن از چراغ قرمز پکیج های موجود در بازار ریست کردن یا خاموش کردن پکیج میباشد. پس برای اینکه اقدامات دیگری را انجام دهید ابتدا پکیج خریداری شده را ریست کنید اگر این مشکل رفع شد باید خوشحال شوید در غیر اینصورت با خیال آسوده موارد دیگری را که معرفی میکنیم بررسی کنید.

پکیج برقی دیواری آلپ هلدینگ

پیشگیری از روشن شدن چراغ قرمز در پکیج

یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مشکلاتی که در پکیج ها باعث میشود تا چراغ قرمز آن روشن شود عدم سرویس دوره ای پکیج میباشد. اگر با ریست کردن پکیج مشکل چراغ حل نشود شاید یکی از قطعات پکیج دچار خرابی شده است. سرویس دوره ای باعث میشود تا قطعات پکیج طول عمر بالایی داشته باشد و دچار خرابی نشود.

با توجه به کیفیت پایین آب ها و داشتن سختی زیاد در آب رسوب کردن لوله ها ، پمپ آب و … یک مورد بسیار طبیعی میباشد ولی در نظر داشته باشید که اگر پکیج بدون سرویس کار کند میزان رسوب هر روز افزایش پیدا میکند و باعث میشود تا برخی از قطعات پکیج خراب شده و چراغ قرمز در پنل پکیج روش شود.

در نظر داشته باشید که پکیج ها در مدل های مختلفی تولید و بفروش میرسد و روش شدن چراغ خطا یا چراغ قرمز در برخی از مدل ها به عوامل دیگری بستگی دارد به همین دلیل ما به صورت تخصصی تصمیم داریم علت روشن شدن چراغ هر مدل را به صورت جداگانه برای شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان

همانطور که میدانید که پکیج بوتان یکی از برند های معروف در ایران میباشد و بیشتر محیط هایی که دارای گاز هستند از پکیج بوتان به خاطر کیفیت بالای آن استفاده میکنند.

مورد اول : یکی از علت هایی که باعث میشود تا چراغ پکیج روشن شود به میزان استفاده از پکیج بستگی دارد. اگر پکیج شما مدت زمان زیادی است که کار نمیکند و چراغ آن روش میشود این مشکل مربوط به ورودی گاز به پکیج میباشد به همین دلیل در گام اول به صورت کامل اتصالات را بررسی کنید و اگر رفع نشد این مشکل را خیلی جدید بگیرید چون پکیج بوتان دارای برد هوشمند بوده و برای هر خطایی روش نمیشود و چراغ قرمز در پکیج بوتان حتما نشانگر یک خطای مهم و خطرناک میباشد.

مورد دوم : به صورت کلی چراغ قرمز پکیج بوتان به دو مدل روش میشود مدل اول به صورت ثابت بوده که دلایل متفاوتی دارد ولی اگر پکیج بوتان شما به صورت چشمک زن باشد ممکن است این مورد از کاهش فشان پکیج و افزایش دمای آب باشد.

مورد سوم :دلیل دیگری که در پکیج بوتان باعث میشود تا چراغ قرمز به صورت چشمک زن باشد افزایش میزان هوا در پکیج است که با مشاهده عقربه فشار میتوانید پی ببرید که فشار هوا در پکیج وجود دارد یا نه .

اگر عقربه عدد کمتر از یک را نشان میدهد بهتر است که شیر هوا را باز کرده تا عقربه به 1 تا نهایت 2 برسد و سپس پکیج را ریست نماید اگر مشکل از این مورد باشد باید چراغ خاموش شده و به رنگ سبز در بیاید.

مورد سوم : یکی دیگر از دلایل روش مانده چراغ قرمز در پکیج بوتان درست نبودن شعله یا خرابی فن میباشد که بهتر است برای این مورد از یک تعمیر کار کمک بگیرید. چون رفع این مشکل نیاز به تخصص دارد.

مورد چهارم : مورد دیگری که باعث میشود تا چراغ اخطار در پکیج بوتان روشن شود خرابی برد کنترل پکیج میباشد که برای رفع این مورد شما نمیتوانید کاری کنید و باید یک شخص متخصص این کار را انجام دهد.

علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان

علت روش شدن چراغ قرمز پکیج گلدیران

پکیج گلدیران هم مانند پکیج بوتان اگر با خطایی مواجه شود باعث میشود تا چراغ قرمز آن روشن شود. که برای رفع این مشکل روش هایی وجود دارد.

مورد اول : اگر بعد از مدتی که با پکیج گلدیران کار کردید و بعد از مدتها با چراغ قرمز آن مواجه شدید در اولین فرصت به شعله پکیج توجه کنید چون به دلیل مسدود شدن ورودی گاز شعله به صورت نامنظم روشن میشود و این نامنظم بودن باعث میشود تا چراغ قرمز پکیج گلدیران روشن شود. یکی از بهترین راهکار ها چک کردن ورودی گاز میباشد اما اگر موردی را نتوانستید ببینید بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

مورد دوم : یکی دیگر از مواردی که باعث میشود چراغ قرمز پکیج گلدیران روش شود سوختن برد پکیج میباشد. سوختن برد امکان تعمیر ندارد و باید توسط یک متخصص بررسی شده و در صورت امکان یک برد جدید در پکیج نصب شود که میتواند هزینه زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد چون برد قطعه مهمی در پکیج بوده و از این جهت قیمت بالایی هم دارد.

مورد سوم : آخرین مشکلی که میتواند باعث روش شدن چراغ خطر در پکیج گلدیران شود جوش آمدن آب در منبع پکیج میباشد. زمانی که آب جوش می آورد و لوله های خروجی مسدود شود چراغ قرمز روش میشود که در این صورت بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن پکیج را خاموش نمایید چون دمای زیاد آب امکان ترکیدن پکیج را به شدت افزایش میدهد.

عوامل موثر در روشن ماندن چراغ پکیج

تمامی عوامل تاثیرگذار در روشن ماندن چراغ قرمز پکیج

به طور کلی در روشن ماندن چراغ قرمز پکیج های برقی عواملی وجود دارد که در تمای پکیج ها مشترک است که با رفع این اشکلات چراغ اخطار نیز خاموش می شود از جمله این مشکلات عبارت اند از:

 • کاهش  فشار آب پکیج
 • انسداد شیر ورودی گاز
 • خرابی و یا ایجاد رسوب در لوله ها
 • به هم خوردن یون تنظیم شعله ی پکیج
 • خرابی و وجود مشکل در کلید فشار یا سوئیچ
 • سوختگی یا وجود مشکل در پمپ
 • خرابی در برد پکیج
 • عدم تنظیم درست فاصله ی جرقه زن
 • کثیفی در منافذ خروج گاز جرقه زن
 • جوش آوردن پکیج
 • ضعف سیستم ارت
 • خرابی و مشکل در کابل های برق
 • اختلال در فن دستگاه
 • وجود مشکل در مبدل یا گرم شدن بیش از حد آن
 • خرابی ترموستات

نتیجه گیری

 در این مقاله تلاش شد تا عوامل کلی تاثیر گذار در عدم عملکرد صحیح پکیج و روشن ماندن چراغ قرمز آن عنوان شود تا مصرف کننده با توجه به علت مشکل به وجود امده آن را بررسی و مرتفع کند.توجه به این نکته ضروری است که تمامی مشکلات مطرح شده با رعایت کردن نکات درست نگهداری از پکیج و توجه به سرویس دوره ای و به موقع آن قابل حل می باشد.

توجه: مقاله ی معایب پکیج برقی+ مزایای پکیج برقی اطلاعات کاملی از عملکرد پکیج های برقی در اختیار شما خواهد گذاشت.

 

سوالات متداول

چراغ قرمز در پکیج مفهوم یکسانی دارد؟

بله ، برخی از تولید کننده های پکیج این چراغ را برای نمایش و اطلاع رسانی یک خطا تعبیه میکنند

چرا چراغ قرمز در پکیج روشن میشود؟

وجود برخی از خطاها در برد و کارکرد دستگاه دلیل روش شدن این چراغ میباشد.

روش رفع چراغ قرمز چیست؟

بهترین روشی که مانع از روشن شدن چراغ قرمز در پکیج میباشد سرویس دوره ای میباشد.

Visits: 89

2 Reviews

1

Write a Review

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

2 دیدگاه برای “چراغ قرمز پکیج | ارائه راه حل ساده + آموزش تعمیر تصویری”

  • با سلام
   در مقاله مربوطه کامل توضیح داده شده ولی چشمک زدن چراغ قرمز در پکیج های بوتان دو نشانه داره یا فشار پکیج شما کم شده یا دمای آب به شدت بالا رفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
واحد فروش