راهنمای خرید جت هیتر برقی

جت هیتر برقی از سیستم های گرمایشی بسیار پر کاربرد است که برای مکان های اکثرا صنعتی و نیمه صنعتی به کار می رود. مکان هایی همچون مرغداری ها و گلخانه ها و سالن های تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تنظیم دمای این مکان ها کاربرد دارد. برای خرید بهترین جت هیتر برقی می تواند با قیمتی مناسب برای خریداران رقم خورد و به آن ها کمک کند که به راحتی بتوانند، سالن‌های خود را از نظر گرمایشی، شرایط لازم را در آن ها به وجود آورند. جت هیتر برقی می تواند گرمایشی بدون هیچگونه الاینده محیطی را برای شما به ارمغان بیاورد . این دستگاه ها همان گونه از نامش معلوم است با انرژی الکتریکی  گرمای مورد نیاز را تامین می کند و بسیار کم مصرف نیز می باشد.

فهرست مطالب

جت هیتر برقی چیست؟

اکنون به این سوال میرسیم که جت هیتر برقی چیست و چه توانایی و کاربرد هایی دارد و چه جت هیتری را میتوان به عنوان گزینه مناسب انتخاب کرد. جت هیتر برقی با استفاده از فن های قدرتمند هوای گرم را به محیط منتقل می کند و برای ایجاد گرمایش با استفاده از انرژی الکتریکی با گرم کردن المنت های گرمایشی بسیار بهینه این انرژی را به انرژی گرمایشی تبدیل کرده و باعث گرم شدن محیط به میزان مورد نیاز می شود.

امروزه بسیاری از این محصول ها با نام های متفاوت به کار گرفته می شوند و دارای قابلیت های بسیار متنوعی می باشند که با سوخت های متفاوتی نیز قابل استفاده  می باشند. یکی از مزیت های جت هیتر برقی نیز استفاده از سوخت پاک و بدون نیاز به اشتعال و دودکش می باشد که برای ماکن هایی که دسترسی به سوخت فسیلی ندارند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. از این رو افراد با توجه به نیاز و هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته اند، نمونه ها را انتخاب و خریداری می‌کنند. آشنایی با هریک از آن ها می تواند، به شما کمک کند، نمونه‌ای با کیفیت را خریداری کنید. در اینجا قصد داریم در رابطه با انواع نمونه صحبت کنیم.

✨ این مقاله را از دست ندهید : معایب و مزایای پکیج برقی

جت هیتر ها از چه قطعاتی ساخته شده است؟

یک محصول با کیفیت از چندین قطعه مهم و کاربردی تشکیل شده که هر کدام وظیفه جداگانه ای دارد و باعث میشود تا کارکرد دستگاه تکمیل شود این قطعات عبارتند از :

بدنه جت هیتر برقی

بدنه جت هیتر برقی یک فاکتور بسیار مهم در خرید این محصول می باشد زیرا که به دلیل ارتباط مستقیم با گرمای تولید شده داعما در دمای بالایی قرار دارند و استفاده از متریال با کیفیت پایین عمر ان را به حد زیادی پایین می آورد. پس بهترین جت هیتر برقی نیاز به کیفیت بالای ساخت بدنه دارد. بدنه جت هیتر برقی از فلز گالوانیزه و استیل ساخته شده که مقاوم ترین فلزاتی می باشند و در برابر حرارت بالا تغییراتی ایجاد نمی شود، دوام و استحکام خوبی را از خود نشان می دهد. همچنین رنگ روی بدنه هم اگر دارای کیفیت و استاندارد مورد نیاز نباشد پس از مدا کوتاهی خراب شده و از بین می رود. بهترین جت هیتر برقی رنگ شده توسط رنگ پودری کوره ای الکترواستاتیک می باشند که در مقابل هر گونه تغییرات دما و خط و خط مقاوم هستند و به هیچ عنوان تحت شرایط عادی صدمه به آن وارد نمیشود و ظاهر زیبای خود را حفظ می کند و همچنین از فلز زیری بدنه به خوبی محافظت می کند و در برابر رطوبت مقاوم است و دچار تغییر رنگ و پوسیدگی  نمی شود.

 

 

المنت

همانطور که گفته شد جت هیتر برقی نیروی گرمایشی خود را با استفاده از الکتریسیته تامین میکند و المانی که این قابلیت را به جت هیتر برقی می بخشد المنت آن است. المنت مهمترین قطعه به کار فته در جت هیتر برقی می باشد که کیفیت آن بسیار در کیفیت خروجی آن و همچنین در مصرف آن تاصیر مستقیم دارد. بهترین جت هیتر برقی باید دارای المنتی با بدنه مسی باشد تا گرما را با کمترین اتلاف انتقال دهد و دارای قدرت بالایی باشد. و همچنین کارکرد بهینه المنت بسیار مهم می باشد.

ترموستات

یکی از ابزار های مهم در جت هیتر برقی وجود ترموستات محیطی در ان است که به کاربر این امکان را میدهد تا دمای محیط را در شرایطی دلخواه نگه دارد و عملکردی مناسب ارائه دهد. ترموستات محیطی در صورت که دما از حدی پایینتر برود سریعا دستگاه را روشن کرده و اگر دما به میزان مد نظر رسید دستگاه را خاموش میکند و از کارکرد اضافی و یا کم جلوگیری کرده و بسیار در کاربرد بهینه تاثیر گذار است و میزان مصرف این دستگاه را تا حد بسیار زیادی پایین می آورد.

 

حفاظ

به دلیل بالا بودن بسیار زیاد دمای جت هیتر برقی و همچنین احتمال برخورد هر چیزی با المنت ها و فن ها صدمه زد به آن ها ممکن است باعث ایجاد مشکل هایی شود که با راه حلی بسیار کارا قابل حل است. حفاظ بر روی دهانه جت هیتر می تواند بسیار از خطر های احتمالی را به حداقل برساند و همچنین امنیت مصرف کننده و امنیت خود دستگاه را تا حد قابل قبولی تامین کند.

فن آکسیال

وجود فن در جت هیتر برقی بسیار مهم است زیرا وجود فن در پرتاب گرمایی کمک میکند و با گردش هوای گرم در محیط سیریع به گرم شدن آن کمک میکند و همیشه در شرایطی متعادل محیط را نگه میدارد. این بخش از فن هایی قدرتمند استفاده شده که از نوع آکسیال هستند و حالت دمنده نیز دارند. فن های بکار فته فن هایی درجه یک و مرغوب باشند که علاوه بر قدرت دمندگی بالا در حین کارکرد صدایی از خود را تولید نکنند.

پایه در راهنمای خرید جت هیتر برقی

جت هیتر ها به دلیل دمای بالا آنها را نمی توان بردی زمین قرار داد زیرا به محل مورد نظر صدمه وارد میکنند. و همچنین برای حل این مشکل به پایه هایی نیاز است که بتواند این دما را به راحتی تحمل کرده و جت هیتر را نگهداری کند. اگر شما بخواهید از این جت هیتر در سالن های پرورش قارچ و گلخانه یا… استفاده کنید، نیاز به این است که گرما از کف سالن باشد و به آسانی  شما  زاویه و ارتفاع جت هیتر برقی را تنظیم می کنید.

وزن دستگاه

وزن دستگاه مورد نظر اگر بیشتر از حد انتظار و مورد نیاز باشد مشکلاتی همچون جابجایی سخت و تعمیر و نگهداری دشوار تر را به همراه دارد. در عین با کیفیت و دقیق و مقاوم بودن این دستگاه باید دارای وزنی ایده آل باشد. در جت هیتر برقی به دلیل عدم وجود محفظه استعال و تجهیزات مربوط به آن و عدم نیاز به مخزن سوخت دارای وزنی بسیار ایده آل بوده و تمامی مشکلات مذکور را حل می کند.

از جت هیتر برقی در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟

از جمله مکانهایی که این دستگاه کاربرد دارد همانور که گفته شد مکان های صنعتی و نیمه صنعتی می باشد این دستگاه در سالن های مرغداری و گلخانه ها و کارگاه ها کاربرد دارد از جت هیتر برقی می توان در صنایع و مشاغل و مکان هایی که به گاز شهری در دسترس ندارد این جت هیتر های برقی بهترین گزینه برای گرم نمودن محیط می باشد. چون این جت هیتر ها بدون نیاز به سوخت فسیلی شروع به کار می کنند و فضای بسیار کمی را اشغال کرده و دیگر از ویژگی های آن این می باشد که برای نصب این جت هیتر برقی محدودیتی نیست چون هیچ گونه آلایندگی دودی تولید نمی کند و در این صورت نیازی به دودکش ندارد.

بهترین تولید کننده جت هیتر برقی در ایران

آلپ صنعت با بیش از یک دهه تجربه در تولید سیستم های گرمایشی می توان در نظر گرفت بهترین تولید کننده جت هیتر برقی در ایران می باشد زیرا با بومی سازی و واردات مستقیم قطعات ایتالیایی و اروپایی و تولی با بهترین قیمت لایق این لقب است. اگر شما به دنبال راهنمای خرید جت هیتر برقی هستید و دستگاهی می خواهید که بادوام و کیفیت بالایی داشته باشد می توانید از فروشگاه اینترنتی آلپ صنعت نیز خریداری کنید. شما می توانید به صورت رایگان با مشاوران آلپ صنعت تماس بگیرید و در مورد محصولی که مد نظر دارید اطلاعاتی را کسب کنید.

Views: 8

1 Review

5

Write a Review

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
واحد فروش