معایب آبگرمکن برقی بدون مخزن

استفاده از آبگرمکن های بدون مخزن سال هاست که در میان مردم رایج است. برخی از مردم از عملکرد این آب گرمکن ها راضی و برخی دیگر ناراضی هستند در این مقاله معایب آبگرمکن برقی بدون مخزن را برای شما شرح خواهیم داد تا در هنگام خرید با معایب آن آشنا بوده و انتخاب آسان تر و درست تری داشته باشید.

استفاده از آبگرمکن های بدون مخزن در برخی مکان ها یک مزیت محسوب و در برخی مکان ها نه آب گرمکن ها باید عملکرد صحیح داشته، در کمترین زمان ممکن آب را گرم کند و در هنگام استفاده از تن نباید آب سرد شود این مهم ترین توقع از یک آبگرمکن است همچنین عدم مصرف بالای انرژی از دیگر ویژگی های یک آبگرمکن خوب و با کیفیت است.

فهرست مطالب

معایب آبگرمکن برقی بدون مخزن

عایق بندی

عایق بندی آبگرمکن های مخزن دار 3 اینچ و عایق بندی آبگرمکن بدون مخزن 1 اینچ است.

هزینه های بالای خرید و نصب  

آبگرمکن بدون مخزن دارای قیمت بالا تری به نسبت آب گرمکن های مخزن دار هستند هر دوی آن ها به لحاظ کارایی مشابه هستند اما از لحاظ قیمت، آب گرمکن های بدون مخزن گران تر هستند. همچنین هزینه های نصب این آب گرمکن ها نیز به نسبت مدل مخزن دار آن بالا تر خواهد بود.

 میزان توانایی گرمایش آب

در آب گرمکن های مخزن دار میتوان چندین کار متفاوت مانند دوش گرفتن، شستو شوی ظروف و چندین کار دیگر را به طور همزمان انجام داد در صورتی که آبگرمکن های بدون مخزن دارای قابلیت اینچنینی نیستند و یا حتی ممکن است در مواقع مورد نیاز روشن نشوند! بنابراین اگر میخواهید که آب گرمکن شما قابیلت استفاده ی همزمان از آب گرم و سرد را داشته باشد و یا بتوان چندین کار مختلف را با آن انجام داد باید از چند آبگرمکن در یک محیط استفاده کرد.

 میزان توانایی گرمایش آب آبگرمکن برقی

نوسانات دما

آبگرمکن بدون مخزن دچار نوسانات دمایی است به این صورت ممکن است در حین دوش گرفتن آب  به طور ناگهانی سرد شود و با مشکل مواجه شوید. این نوع آب گرمکن میتواند دمای آب را تا 5 درجه کاهش و افزایش دهد. یکی از بزرگترین معضلات در استفاده از این آب گرمکن ها همین مشکل است که بعد از چند دقیقه استفاده از آب گرم  به یکباره سرد می شود. در صورتیکه در آبگرمکن های مخزن چنین مشکلی وجود ندارد.

سرعت کند گرمایش آب

عملکرد این آبگرمکن ها در هنگام گرمایش آب به این شکل است که در آب گرمکن بدون مخزن سنسور جریان آب شروع به کار می کند بعد از آن فن روشن شده و آب کم کم گرم میشود که این پروسه مدت زمان گرم شدن آب را طولانی تر می کند اما در نوع مخزن دار آب گرم در مخزن ذخیره شده و در هنگام نیاز به سرعت آب مورد نیاز شما را تامین می کند.

امکان آسیب دیدگی زود هنگام و نیاز به مراقبت بیشتر  

در آب گرمکن های بدون مخزن در فصول سرد سال اگر از آب گرمکن استفاده نمی کنید مطمئن باشید که آب آن به طور کامل تخلیه شده باشد زیرا در صورت یخ زدن آب در درون آن آب گرمکن دچار آسیب خواهد شد.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای سختی آب هست احتمال آهک گرفتن آب گرمکن شما وجود دارد که این اتفاق باعث کاهش راندمان آب گرم کن شما خواهد شد. اما در آب گرمکن های مخزن دار رسوب در کف مخزن جمع شده و به بیرون می رود. همچنین رسوب در کف مخزن کمترین تاثیر را در کارایی و راندمان دستگاه خواهد گذاشت.

آسیب دیدگی آبگرمکن برقی زودجوش

آب گرمکن های بدون مخزن نیاز به رسیدگی بیشتری نسبت به نوع مخزن دار آن دارند و حتما باید نصب آن توسط متخصصین مجرب انجام گیرد. هزینه های نصب و سرویس این نوع آب گرمکن نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از مهم ترین نکات در مورد آب گرمکن های بدون مخزن این است که باید به صورت دوره ای و مرتب سرویس شوند زیرا رسوبات آهکی ایجاد شده در آن ها باعث صدمه به دستگاه می شود.

سخن پایانی

اطلاع از خصوصیات آبگرمکن های مخزن دار و بدون مخزن و مزایا و معایب آن برای یک انتخاب و خرید مناسب بسیار اهمیت دارد. گروه تولیدی آلپ هلدینگ تولید کننده انواع آبگرمکن برقی زود جوش است که بالاترین کیفیت را در میان سایر رقبا داشته همچنین آب گرمکن های تولیدی این مجموعه دارای کلید برای تنظیم میزان و سرعت گرمایش آب است که یک ویژگی مفید برای این نوع آب گرمکن ها به حساب می آید.

Views: 906

3 Reviews

2

Write a Review

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
واحد فروش